Kā spēlēt pokeru – vienkārša pamācība un noteikumi

Pokers ir viens no izplatītākajiem kāršu spēles vediem pasaulē. Lai izprastu, kā spēlēt pokeru, šajā rakstā iziesim cauri pokera pamatnoteikumiem un galvenajām darbībām, kuras iespējams veikt pokera spēlē, kā arī pokera kārtām.

Pirmais solis ir izvēlēties – spēlēt tiešsaistes pokeru, kā piemēram latvijas.casino , vai spēlēt reālajā dzīvē. Ja izvēlaties reālajā dzīvē, Jums būs nepieciešamas gan kārtis, gan žetoni.

Pokera pamatnoteikumi

Spēles mērķis

Galvenais mērķis spēlētājam ir pārspēt pārējos spēlētājus. Tas notiek vai nu liekot citiem spēlētājiem nomesties, vai uzvarēt ar labāku kāršu kombināciju. Ja esat skatījies filmas par azartspēlēm, droši vien zinat, ka Jums nebūt nav jābūt labākajai kombinācijai starp pārējiem spēlētājiem, lai uzvarētu. Spēles galdu sastāda kopējās kārtis, pārējo spēlētāju kārtis un veiktās likmes.

Kombinācija un kopējās kārtis

Spēles sākumā katram spēlētājam tiek izdalītas 2 kārtis, kuras izmantosiet, lai veidotu pēc iespējas labāku 5 kāršu kombināciju. Jūs neredzat pretinieku kārtis, pretinieki neredz Jūsējās. Visi spēlētāji redz tikai kopējo galdu. Aplūkojot kopējās kārtis un analizējot citu spēlētāju likmes, var mēģināt uzminēt citu spēlētāju kārtis. Parasti pēc katras derību kārtas tiek izdalīta jauna karte.

Darbības

Katrs spēlētājs var veikt vienu no vairākām darbībām, piemēram, likmes veikšanu atbilstoši citu spēlētāju likmēm, likmes palielināšana, tādā veidā spiežot pretiniekus palielināt likmi, vai arī veikt piespēli bez aktivitātes. Jums var arī būt situācija, kad paši esat spiesti uz noteiktu darbību atkarībā no pretinieku darbībām. Var arī atteikties vai nomest kārtis, tādā veidā pabeidzot kārtu līdz nakamajai izspēlei.

Spēlētājs var:

 • Veikt likmi (Bet)
 • Saskaņot savu likmi ar likmi pie galda (Call)
 • Palielināt likmi (Raise)
 • Nedarīt neko, ja to atļauj spēles gaita (Check)
 • Nomest kārtis un neturpināt izspēli (Fold)

Likmju noteikumi

Pokerā pastāv obligātās likmes, kuras sauc par blaindiem (Blind). Blaindus iedala divos veidos:

 • Mazais blainds. Šo likmi veic spēlētajs pa kreisi no dīlera.
 • Lielais blainds. Šo likmi veic spēlētājs ka kreisi no spēlētāja, kurš veicis mazo blaindu. Spēlētājs, kurš veicis lielo blaindu, nākamajā partijā veiks mazo blaindu. Blaindu daudzums ir atkarīgs no izvēlētā galdiņa.

Katram spēlētājam ir arī pienākums palielināt un saskaņot savu likmi, ja vēlas turpināt spēli gadījumā, kad kāds cits ir likmi palielinājis.

Pokera kārtas

Pokeru iedala 5 kārtās:

 1. Attiecīgie spēlētāji pa kreisi no dīlera veic mazo un lielo blaindu. Pēc tam spēlētājiem izdala katram pa 2 kārtam tā, ka tās neredz citi spēlētaji. Darbības turpinās pulksteņrādītāja virzienā un spēlētaji var izvēlēties veikt kādu no darbībām.
 2. Dīleris izdala uz galda kopējās 3 kārtis. Spēlētaji turpina veikt kādu no iespējamajām darbībām.
 3. Dīleris pievieno vēlvienu kārti galdam, kopējo kāršu skaits ir 4. Likmju veikšana var turpināties.
 4. Dīleris izdala pēdējo kārti galdam, kopējo kāršu skaits ir 5. Šis ir pēdējais brīdis, kad veikt likmes vai nomest kārtis.
 5. The Showdown. Visi spēlētāji, kas vēl nav nometuši kārtis, tās apgriež. Spēlētājs ar stiprāko kombināciju paņem visu banku. Parasto situācijā, ja 4. raunda beigās visi spēlētaji ir jau atmetušies, izņemot vienu, šis spēlētājs var savas kārtis nerādīt.