Kā plānot savu mēneša budžetu?

Tuvojas gada izskaņa un būvniecības, tāpat kā citu nozaru, uzņēmumiem, ir pienācis nākamā gada budžeta plānošanas laiks. Arī privātajā dzīvē šīs zināšanas noder plānojot savus personīgos tēriņus.

Ne katram ir dots talants spēt pārvaldīt finanses – kāds savu algu notērē jau mēneša pirmajā pusē, kāds nespēj pretoties spontāniem pirkumiem un kāds aiz labas sirds paliek ar plānāku maciņu, jo vajag taču palīdzēt radiniekiem. Lai kāds būtu iemesls, pieņemam, ka arī tu šeit neatrodies bez iemesla. Ja tā, tad turpini lasīt un uzzini, kā vieglāk saplānot ikmēneša budžetu.

Excel – tavs gudrākais palīgs

Cipari nemelo, tas ir fakts. Un nav gudrāka ciparu pārvaldītāja par Excel programmu, kas noteikti ir pieejama tavā datorā. Īsumā sakot – tā ērtā un pārskatāmā veidā ļauj aplūkot tavus vai visas ģimenes ienākumus un izdevumus, kā arī sekot līdzi naudas tērēšanas paradumiem. Pats labākais – nav jāizgudro jauna tabula, jo sagataves var atrast internetā un lejupielādēt datorā. Vairs nekādu aizbildinājumu par to, kur dabūt naudu mēneša beigās!

Aizņēmums – vai laba ideja?

Būtībā aizņemties naudu nekad nav laba ideja, jo tas liecina par cilvēka nespēju plānot savas finanses. Bet tas gan attiecas uz gadījumiem, kad cilvēks patiešām “notriec” naudu nevajadzīgās lietās un tad nevar savilkt kopā galus. Mēdz būt arī tādas situācijas, kurās citu variantu nav – piemēram, neatliekama medicīniska palīdzība vai neplānots remonts. La nebūtu jāaizņemās no radiniekiem, ērtākais aizņēmuma veids ir ātrais aizdevums jeb kredīts internetā.

Lai gan ap šo tēmu ir izveidojies milzīgs skepses plīvurs, aizdevumi internetā ir tāds pats pakalpojums kā jebkurš cits. Tikai atšķirībā no citiem pakalpojumiem, tu principā nopērc naudu, un maksa par šo pakalpojumu ir kredītu procentu likme. Tas, ka cilvēki neprot to šādi nolasīt, nav kredītdevēju vaina.

Mazie kredīti un to iespējas

Lielos vilcienos, aizdevumi internetā būtiski neatšķiras viens no otra, jo shēma parasti ir viena un tā pati:

  • Persona aizpilda pieteikuma formu internetā;
  • Kredītdevējs pieteikumu vai nu apstiprina vai nē;
  • Pieteicēja kontā jau pēc īsa brīža tiek ieskaitīta attiecīgā naudas summa.

Nebanku aizdevēji cīnās par katru jauno pieteikumu, tādēļ tiek piedāvātas gan izdevīgas procentu likmes, gan bezprocentu pirmais kredīts. Ja piedāvājums izklausās pārāk labs, lai būtu patiesība, tad obligāti ir jāiepazīstas ar līguma nosacījumiem, lai beigās nesanāktu vilšanās.

Lai vai kā, iespēju kredīts ir patiešām lieliska lieta, kas var noderēt ikvienam apzinīgam un maksātspējīgam pilsonim. It īpaši, ja nekad iepriekš nav ņemts ātrais aizdevums – aizņemies naudas summu bez procentu likmes un algas dienā atgriez tieši to pašu summu, nepārmaksājot ne centa. Pats galvenais – apzināties savas reālās iespējas atmaksāt aizņēmumu.

Vispirms obligātie maksājumi

Kad algas dienā kontā ieripo nauda, tad šķiet – super, jānosvin ar kādu izklaidi vai apģērba gabalu. Taču pirmā lieta, kas vienmēr jāizdara, ir naudas atlikšana obligātajiem maksājumiem. Kas ir obligātie maksājumi?

  • Dzīvokļa īre;
  • Elektrības rēķins;
  • Telefona un interneta rēķins;
  • Maksājumi par kredītsaistībām.

Arī ēšanu var pieskaitīt pie obligātajiem izdevumiem, tomēr, atšķirībā no citiem maksājumiem, tas nav akmenī cirsts lielums, un summa var mainīties līdz ar ēšanas paradumu maiņu. Ikvienam šis saraksts būs nedaudz citādāks, taču rezultāts ir nemainīgs – atliekot malā šo obligāto maksājumu naudu, paliek pāri reālā naudas summa, ar kuru var rēķināties uz visu atlikušo mēnesi. Plānojam rūpīgi un tērējam gudri!